STEAM ir šviesos stalas

Šiandien ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme svarbų vaidmenį atlieka įvairios informacinės technologijos, kurios padeda vaikams mokytis ne tik inžinerijos, matematikos, pasaulio pažinimo ar spalvų, tačiau ir suteikia daug džiaugsmo ir naujų potyrių žaidžiant bei ugdantis. Viena iš unikalių ugdymo priemonių, kurią naudojant plečiasi ugdymas per pojūčius, šviesos stalas. Atlikdami užduotis prie šviesos stalo vaikai pirmiausiai patiria džiaugsmą ir teigiamas emocijas, nes stalo skiedžiama šviesa sukuria visai kitokį kūrybinio darbo vaizdą, nei šis būtų atliktas ant paprasto lapo ar stalo paviršiaus. Taip pat vaikai lavina savo vaizduotę, smulkiąją motoriką, smalsumą, bendradarbiavimą su kitais, kai prie šviesos stalo dirba grupelėmis ar individualiai.

Šviesos stalas puiki metodinė priemonė, kurią galima pasigaminti ir patiems. Mokykloje nebenaudojamą rašomą stalą, kurio stalviršis atsidaro, „prikėlėme“ naujam gyvenimui. Vietoj stalviršio buvo įmontuotas organinis stiklas, o viduje įtaisyta LED lempučių juosta, kurios spalvas galima keisti nuotoliniu pulteliu. Priemonės, kurias vaikai naudoja prie šviesos stalo, tausojant gamtą pagamintos iš antrinių žaliavų.

Šviesos stalas yra puiki priemonė vykdant įvairias STEAM veiklas. Vaikai atlikdami kūrybinius darbus prie šviesos stalo susipažįsta su inžinerija, mokslu, matematika, menais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lora Stasiūnienė