Pagrindinis

Išvyka į LR prezidentūrą

2023 m. lapkričio 28 dieną mūsų mokyklos šauniausiems mokiniams  teko didelė garbė atstovauti visam Panevėžio rajonui ir vykti į renginį, vykusį LR Prezidentūroje. Kartu su pirmąja šalies pora – Gitanu ir Diana Nausėdomis bei kolegomis iš visos Lietuvos turėjome galimybę įžiebti kalėdinę eglę, kuri tradiciškai buvo papuošta vaikų kurtais žaisliukais – angelo sparnais. Vaikai stebėjo įspūdingą kalėdinį spektaklį, susitiko su Kalėdų seneliu, kuris vaikus apdovanojo maloniomis dovanomis ir, žinoma, turėjome galimybę pabendrauti ir nusifotografuoti su Lietuvos prezidentu ir jo žmona. Kartu su vaikais pasigrožėję LR Prezidentūros didybe, svetingumu, pilni įspūdžių ir teigiamų emocijų, su didžiausiais ir šilčiausiais linkėjimais grįžome namo. 

Skaityti daugiau: Išvyka į LR prezidentūrą

Judėjimas – sveikata

Lapkričio 29 dieną Paliūniškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių ir Tiltagalių skyriaus mokiniai dalyvavo netradicinėje kūno kultūros pamokoje. Užsiėmimą vedė temperamentinga Pound ir Zumbos trenerė Audronė Petronaitytė.

Skaityti daugiau: Judėjimas – sveikata

Viskas apie akis

     Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti. Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta.

Skaityti daugiau: Viskas apie akis

Kvadrato varžybose laimėjome I vietą

Lapkričio 21 d. Naujamiesčio mokykloje vyko 2023–2024 m.m. Panevėžio rajono pagrindinių mokyklų ir progimnazijos mokinių (3-4 klasių) kvadrato varžybos. Sveikiname mūsų mokyklos komandą, laimėjusią I vietą.

Skaityti daugiau: Kvadrato varžybose laimėjome I vietą

Rytmetys ,,Sudie, rudenėli!“

Medžiai jau numetė margaspalvius lapus, netrukus prasidės kalendorinė žiema. Lapkričio 17 dieną Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai susirinko į rytmetį, kuris buvo skirtas atsisveikinimui su rudenėliu. Vaikai kartu su muzikos mokytoja dainavo išmoktas daineles, šoko, grojo lazdelėmis. Vaikai ,,Rudenėliui“, kuris atėjo atsisveikinti su vaikučiais, deklamavo išmoktus eilėraščius, minė užduotas mįsles apie rudens gėrybes, išbandė savo jėgas kopūsto kilojimo rungtyje. Atsisveikindamas Rudenėlis įteikė vaikams po obuolį ir pažadėjo po metų vėl atvykti į svečius. 

Skaityti daugiau: Rytmetys ,,Sudie, rudenėli!“

Skaitymai ,,Auštant“

Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Pirmadienis, lapkričio 13 d. - didžioji skaitymų diena. Šiais metais skaitėme ištrauką iš A.Lindgren knygos ,,Naujos Emilio išdaigos“, minėjome Emilio 60-metį, iliustravome. Susipažinome su knygos autore, apžvelgėme jos kūrybą.

Skaityti daugiau: Skaitymai ,,Auštant“

Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 17 dieną Panevėžio rajono savivaldybėje vyko renginys „DRAUGE” tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Jame dalyvavo Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė ir 5–6 klasių mokiniai.

Skaityti daugiau: Tarptautinė Tolerancijos diena

Paskaita „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo priklausomybė ir prevencija“

Lapkričio 16 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje lankėsi lektorius Artiomas Šabajevas. Paskaitoje dalyvavo 7–10 klasių mokiniai. Susitikimo tikslas – supažindinti mokinius su priklausomybę sukeliančiomis medžiagomis, kaip rūkymas, alkoholis, narkotikai, azartiniai lošimai, kompiuteriniai žaidimai, internetas ir socialinė medija. Išaiškinti, kaip šios priklausomybės veikia augantį organizmą, kokios vartojimo priežastys.

Psichotropinių medžiagų vartojimo paplitimas mokyklose – viena aktualiausių problemų su kuriomis pastaraisiais metais susiduria visuomenė. Ši problema vyrauja paauglių tarpe. Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų – jos laikotarpiu dažniausiai pradedama eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo elgesį ir gali sukelti psichinę ar fizinę priklausomybę.

Skaityti daugiau: Paskaita „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo priklausomybė ir prevencija“

Išvyka po Panevėžio įmones

Lapkričio 6 dieną 9–10 klasių mokiniai buvo išvykę susipažinti su dviejų Panevėžio įmonių UAB ,,IKI Lietuva“ ir UAB ,,Metalistas LT“ veikla.

Iš pradžių nuvykome į ,,IKI“ logistikos centrą, kuris įsikūręs Panevėžio rajone. Mus pasitikusi įmonės darbuotoja mokinius supažindino su logistikos centro veikla, papasakojo, kaip prekės atkeliauja į logistikos centrą ir kaip jos po to yra paskirstomos po ,,IKI“ prekybos tinko parduotuves. Kitas įmonės darbuotojas mokinius pakvietė į logistikos centro sandėlius. Išvykos dalyviai pamatė, kaip prekės yra surenkamos ir sudedamos ant palečių ir paruošiamos išvežioti po parduotuves. Ekskursijos pabaigoje mokiniai gavo dovanėlių iš šios firmos.

Skaityti daugiau: Išvyka po Panevėžio įmones

Joomla templates by a4joomla