Pagrindinis

Karjeros diena

Birželio šeštosios rytas Paliūniškio pagrindinėje mokykloje prasidėjo kitaip. Vyko karjeros diena, kurios metu surengtos įvairios veiklos mokiniams. 1–2 klasių mokiniai piešė savo svajonių profesiją, 3–4 klasių mokiniai rašė rašinį „Kai užaugsiu, būsiu…”.

Smagu, kad Tiltagalių skyriaus pradinukai taip pat atvyko bei aktyviai dalyvavo bendrose veiklose. Po veiklų klasėse vyko susitikimai su profesijų atstovais. Susitikime su ugniagesiais gelbėtojais vaikai sužinojo apie ugniagesio ir gelbėtojo profesiją: kaip galima tapti ugniagesiu, koks turi būti ugniagesių gelbėtojų fizinis pasirengimas, kokių žinių turi turėti šios profesijos atstovai bei gavo atsakymus į kitus rūpimus klausimus. O kiek emocijų kilo vykdant praktinę užduotį, kuomet reikėjo pataikyti su vandens srove į taikinį. Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Petraitis priminė saugaus ir atsakingo elgesio taisykles, mokinių atsakomybes, papasakojo, kad realiame gyvenime yra kitaip nei rodo filmuose, kantriai atsakinėjo į mokinių klausimus. Mokinius sužavėjo Panevėžio Agility komandos „Džiugas” dresuotų šunų pasirodymas. Mokiniai sužinojo, kaip tinkamai elgtis su keturkojais.

Vyresniems mokiniams buvo suorganizuoti veiklinimo vizitai. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas” penktos klasės mokiniai konstravo robotus ir mokėsi programavimo pagrindų. Šeštokai ekskursijoje Panevežio centriniame turguje susipažino su čia prekiaujančiais žmonėmis, matavosi kepures nuo saulės, ragavo mėsos gaminių, nusipirko šakotį. Septintokai sužinojo, kokių profesijų atstovai dirba UAB „Kriautė“, kaip projektuoti ir gaminti skydinius-karkasinius namus, angliško ar skandinaviško tipo langus, duris ir kt. Kaip teikti pirmąją medicininę pagalbą mokėsi ir praktiškai treniravosi 8–10 klasių mokiniai. Kokias veiklas vykdo Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filialas, sužinojo aštuntokai. 9–10 klasių mokiniai vyko į Panevėžio HARJU ELEKTER įmonę, kur pamatė, kaip atrodo reali darbo aplinka, sužinojo kokios yra karjeros galimybės šioje įmonėje.

Karjeros dienos metu mokiniai išeidami iš klasės ribų, savo komforto zonos turėjo galimybę išmėginti tai, ko niekada nedarė ir sužinoti, kad kai kurie dalykai tikrai nėra tokie baisūs, kaip atrodė anksčiau, tik reikia turėti noro ir visi tikslai bus pasiekti.

Dėkojame Panevėžio regioninio karjeros centro profesinio veiklinimo ir partnerysčių koordinatorei Taniai Paškevičienei už pagalbą organizuojant veiklinimo vizitus 5–10 klasių mokiniams.

2023 06 19 1

2023 06 19 2

2023 06 19 3

2023 06 19 4

2023 06 19 5

2023 06 19 6

Karjeros konsultantė Dalia Kukenienė, direktoriaus pavaduotoja Audronė Grigaliūnienė

Joomla templates by a4joomla