Bendruomenės diena

Bendradarbiavimas – tai svarbus gebėjimas, atveriantis galimybes efektyviai siekti savo tikslų, mokytis iš kitų. Jis prasideda šeimoje, vėliau persikelia į mokyklą. Bendradarbiauti ir spręsti konfliktus žmogus mokosi visą gyvenimą, tai labai svarbus gebėjimas, kuris lemia jo sėkmę tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje.

Žmogus – sociali būtybė, jis negali visavertiškai funkcionuoti būdamas vienas. Kasdien savo kelyje sutinkame įvairių žmonių, su kuriais komunikuojame, keičiamės idėjomis, kartu veikiame. Gebėti sėkmingai bendradarbiauti labai svarbu dėl to, kad tai lemia žmogaus emocinę būseną. Ypač šis gebėjimas aktualus vaikams ir paaugliams, kuriems būtinas bendraamžių pripažinimas. Nepritampantis prie kolektyvo vaikas jaučiasi atstumtas, nelaimingas, liūdnas. Kartais tėvai nesupranta vaikų noro bendradarbiauti, neįvertina pasekmių, kas nutinka, kai žmogus nemoka kurti šiltų santykių su aplinkiniais. Geri bendradarbiavimo įgūdžiai pagerins vaiko savijautą tiek mokykloje, tiek kitoje socialinėje aplinkoje.

Kovo 17 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko bendruomenės diena. Mokyklos socialinė pedagogė įvardino aktualiausias kasdienines problemas, atkreipė dėmesį į tėvų, mokinių ir mokyklos bendradarbiavimo svarbą. Įvardino, kaip svarbu tėvams prisiimti atsakomybę sprendžiant kasdienes vaikų problemas, laikytis bendrų susitarimų ir taisyklių norint pasiekti gerų elgesio ir ugdymosi rezultatų.

Lektorė psichologė Meilė Girdenienė skaitė paskaitą „Būti „paauglėjančio“ vaiko tėvais“, kurioje akcentavo susitarimų ir taisyklių svarbą paauglio gyvenime. Pristatė tėvams atmintinę su patarimais, kurių laikantis santykiai su paaugliu ne tik taps geresni, juo bus lengviau pasitikėti, bet ir skatins pačių paauglių atsakomybę.

Susitikimo metu tėvams buvo pristatyta 2021 metų mokyklos veikla, supažindinta su nuveiktais darbais, laimėjimais ir pasiekimais. Tėvai susitiko su dalykų mokytojais, aptarė kiekvieno vaiko pasiekimus, sunkumus, ieškojo sprendimo būdų, padedančių vaikams siekti geresnių elgesio ir ugdymosi rezultatų.

Direktorė Daiva Morkūnienė