Ankstyvosios intervencijos programa

Paliūniškio pagrindinės mokyklos jaunuoliai baigė ankstyvosios intervencijos programą, kurią organizavo Panevėžio rajono pedagoginė psichologinė tarnyba ir visuomenės sveikatos centras.

Programos tikslas – motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Programą sudaro trys dalys: pradinis pokalbis, kuris yra skirtas kontakto užmezgimui, 8 val. praktiniai užsiėmimai aktyviai veiklai, diskusijoms, patirčių pasidalijimui bei refleksijoms  ir  baigiamasis pokalbis. Jaunuoliams buvo suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą. Dalyvavimas šioje programoje suteikė galimybę apsvarstyti ir susidėlioti prioritetus, apgalvoti tolesnį elgesį.

Paskutinio užsiėmimo metu mokiniams buvo įteikti dalyvio pažymėjimai ir kvietimai apsilankyti sporto klube „Impuls“.

Socialinė pedagogė Rūta Martinkėnienė