Projektas „Žaidimai moko“

Jau ketvirtus metus Tiltagalių skyriaus mažieji ugdytiniai kartu su mokytojomis Irma, Lina, Lora ir Roma dalyvauja respublikiniame ilgalaikiame projekte „Žaidimai moko“, kurį rengia Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio logopedė ir specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė.

Šiemet projektas vyks keturis mėnesius. Pirmasis modulis – „Šiuolaikinių mokinių bendra charakteristika ir mokymosi ypatumai“ vyko spalio mėnesį. Antrasis modulis – „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų įvairių kompetencijų ugdymas, panaudojant žaidimą, patyriminį ugdymą ir psichomotorinę veiklą“, vyks lapkričio–sausio mėnesiais.

Projekte „Žaidimai moko“ siūlomas veiklas diferencijuojame pagal vaikų amžių ir gebėjimus. Daug veiklų buvo organizuota lauke. Vaikai tyrinėjo aplinką, atliko kasinėjimo darbus, žaidė archeologus, ruošė vėrinukus rudenėliui, plukdė obuolinius laivelius, stebėjo eksperimentą „Kristalai iš sodos“, stebėjo tyrimus, bandymus su druska ir kiaušiniu, atliko praktinę veiklą „Valgomi pėdsakai“, kūrė dekoracijas ir puošė grupių langus. Žaidė žaidimus „Mano radinys“, „Iškasenos“. Dalyvaudami veiklose vaikai patyrė daug džiugių emocijų, atlikdami kūrybines ir praktines veiklas lavino kūrybiškumą, vaizduotę, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, kalbinius gebėjimus, plėtojo žodyną.

Akimirkos iš projekto „Žaidimai moko“.

„Drugelių“ grupės mokytoja Roma Gurevičienė