Baltų literatūros savaitė

Š. m. rugsėjo 21–25 dienomis mūsų mokyklos 1-4 kl. mokiniai dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“,

kurio metu mūsų mokiniai kartu su bendraamžiais iš kelių dešimčių Lietuvos ir Latvijos mokyklų domėjosi kaimyninės šalies kalba, kultūra, susipažino su latvių rašytojais, skaitė jų kūrinius. Piešė iliustracijas Karlio.Skalbės pasakai ,,Katinėlio malūnas“, žiūrėjo pagal šią pasaką sukurtą animacinį filmą. Smagu buvo skaityti dialogą latvių kalba, mokiniai ieškojo panašių į gimtąją kalbą latviškų žodžių. Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m. Mūsų mokykla jame dalyvavo pirmą kartą.

Projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis.

Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras.

Projekto rėmėjai: „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“, „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Lonas“.

Projekto Facebook grupė: „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļa“

Projekto koordinatorė                                                    bibliotekininkė Gintarė Tomkevičienė