Šeimų šventė

Gegužės 19 dieną mokyklos mokinius, jų tėvelius kvietėme į jau tradicine tapusią Šeimų šventę Paliūniškio pagrindinėje mokykloje. Šį kartą šventei pasirinkome Paliūniškio kaimo bendruomenės pramogų erdvę prie pėsčiųjų tilto per Lėvenį.

Mokyklos direktorė Daiva Morkūnienė pasveikino susirinkusius, pristatė dalyvaujantį svečią Karsakiškio seniūno pavaduotoją Vidmantą Paliulį, apdovanojo šeimas. Tėveliai džiaugėsi savo dainuojančiais, šokančiais, deklamuojančiais vaikais. Visi aktyviai dalyvavo lietuvių liaudies žaidimų edukacinėje programoje, kurią vedė etninės kultūros puoselėtojas Jonas Kavaliauskas.

Trys drąsiausios šeimos ryžosi dalyvauti arbatos virimo rituale. Kol puode virė vanduo, šeimos turėjo parodyti, kaip vieni kitiems šypsosi, kokius gražius žodžius sako, kaip moka vienu metu visi apsikabinti ir įvardino, kodėl tik jų šeima yra tokia šauni. Remdamiesi šiuo receptu išvirėme nuostabaus skonio obelų ir klevų žiedais, mėtomis, avietėmis kvepiančią arbatą. Ją ragavome kartu su šeimų atsineštais pyragais.

Džiugu, kad tokios šventės vienija mokyklos bendruomenę, skatina turiningai leisti laiką kartu.

2023 05 29 1

2023 05 29 2