Dailės terapija

Dailės terapijos užsiėmimai naudingi tiems, kurie yra uždari, sunkiai bendrauja, nepasitiki savimi. Užsiėmimai padeda išreikšti nerimą, baimę, sumišusius, neįvardintus jausmus, sumažinti stresą ir paskatinti geriau tvarkytis streso sąlygomis.

Pasaulinėje ir Lietuvos praktikoje dailės terapija taikoma pačioms įvairiausioms visuomenės grupėms: neįgaliems vaikams ir suaugusiems, specialiųjų poreikių asmenims, priklausomybių turintiems, psichikos ligoniams, kaliniams, nėščioms moterims, asmenims, kurie siekia giliau save pažinti. Piešiant, kuriant lengviau išreikšti savo vidinį jausmų pasaulį nei apie jį kalbėti žodžiais.

Balandžio 12 dieną Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytojai dalyvavo seminare ,,Mokinių emocijų pažinimas, panaudojant dailės terapiją“ Naujamiesčio kultūros centro dailės galerijoje. Jį vedė lektorė, Naujamiesčio mokyklos direktorė Daiva Dirsienė. Mokytojai susipažino su mokinių emocijų pažinimu taikant dailės terapiją, pasidalijo savo darbo patirtimi ir metodais.

2023 05 12 1

Direktorė Daiva Morkūnienė