Programos ,,Erasmus+“ KA3 ,,Robotika prieš patyčias – Roby“ tarptautinė konferencija Šiaurės Makedonijoje

Paliūniškio pagrindinė mokykla dalyvauja Panevėžio rajono Pedagogų švietimo centro inicijuotoje programoje ,,Erasmus+“ KA3 ,,Robotika prieš patyčias – Roby“ ir „Erasmus+“ projekte „Judėjimas: mokykla be plastiko“.

Projektų tikslai – taikant inovatyvias pedagogines švietimo strategijas, pagrįstas robotų naudojimu bei ugdant mokinių gebėjimą bendradarbiauti užkirsti kelią patyčioms, komandinio darbo metu vykdant mokslinius tyrimus, siekiant nustatyti ekologiškas medžiagas, galinčias pakeisti plastikinius daiktus, sukurti pedagoginį metodą. Projektai teikia didelę pridėtinę vertę Panevėžio rajono ugdymo įstaigoms. Šiuos projektus koordinuoja Italijos įstaiga Polo Europeo della Conoscenza - IC Bosco Chiesanuova. KA3 projektą „Robotika prieš patyčias“ ("Robotics versus Bullying", RoBy, Nr. 612872-EPP-1-2019-1-IT-EPPKA3-PI-FORWARD) remia Europos Komisija. Projektą „Judėjimas: mokykla be plastiko“ („School Plastic Free Movement“, Nr. 621506-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA3-IPI-SOC-IN) remia Europos Komisija.

Rugsėjo 15–20 dienomis Šiaurės Makedonijoje įvyko tarptautinė konferencija. Joje dalyvavo partneriai iš Bulgarijos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Šiaurės Makedonijos, Turkijos. Konferencijoje projekto koordinatorius Dr. Stefano Cobello pristatė rezultatus ir naujoves. Daugiausia konferencijos dalyvių dėmesio sulaukė šios pristatytos temos: „Dizainas – efektyvi didaktinė veikla keičiant aplinkosaugos elgesį: SPEM pedagoginis modelis“, „Emocijų užtaiso nuotykis“, „Robis – galingasis robotas“, „RobotArt piešimas programuojant!“, „Smagios misijos su ROBY“.

Įgytos žinios, patirtis ir patirtos emocijos atvėrė konferencijos dalyviams naujas galimybes bendrauti ir bendradarbiauti.

Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos direktorė Daiva Morkūnienė