Biblioteka-knygų, žinių, informacijos ir kultūros pasaulis

Nuotr. Mokinių kurtos puokštės

Balandžio 23-29 dienomis Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Nacionalinei bibliotekų savaitei.

Lietuvių kalbos mokytoja Rimantė Bukauskienė su 6 klasės mokiniais ėjo į kaimo biblioteką, kur skaitė Kristijono Donelaičio kūrinį ,,Metai“. Mokyklos bibliotekoje vyko populiariausių knygų parodėlė ,,Jas skaito kelios kartos“, 7 klasės mokiniai vyko į Panevėžio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Darbuotojos supažindino su įdiegta automatizuota skaitytojų aptarnavimo sistema, knygų paieškos, užsakymo galimybėmis, papasakojo apie komplektavimo skyriaus darbą, mokiniai užsuko į  kraštotyros leidinių, saugyklos skyrius.

Labai aktyviai bibliotekų savaitėje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai. Mokytoja Nijolė Mežiūnienė organizavo popietę-viktoriną ,,Pasakų kraitelė“. Vaikai, naudodami stalo teatro lėles, suvaidino pasakas: ,,Raudonkepuraitė“, ,,Vištytė ir gaidelis“, ,,Ropė“, ,,Dangus griūva“, atliko įvairias užduotis. Kiekviena klasė dalyvavo puokščių parodoje ,,Pavasario saulė nušvito meiliai...“, kuriomis pasipuošė pradinių klasių fojė. Bibliotekoje vyko paroda ,,Iliustruoju knygą“, kurioje dalyvavo ir vyresnių klasių mokiniai.

Savaitė pasibaigė, tačiau biblioteka atvira visiems, kuriuos domina knyga, žinios, informacija.

Mokykitės ir skaitykite. Skaitykite vertingas knygas. Visa kita padarys gyvenimas. /F. Do/

Mokyklos bibliotekininkė Gintarė Tomkevičienė