Pagrindinis

Ugdymo karjerai diena „Amatas – gyvenimo pamatas “

Birželio 15 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko ugdymo karjerai diena. Šios dienos tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas, organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais jų darbo vietose, apsilankant profesinio rengimo vietose bei skatinti mokinių komunikavimo, bendradarbiavimo ir socialinių įgūdžių ugdymą.

Visi vyresniųjų klasių mokiniai išvyko į Panevėžį. Devintokai lankėsi Panevėžio apylinkės teisme, apžiūrėjo posėdžių sales, archyvo, laikinojo sulaikymo kameras, susipažino su teismo darbo specifika, darbuotojų apranga. Regioniniame karjeros centre sužinojo apie populiariausias ir nykstančias profesijas, atliko testą. Susipažino su UAB „Emeko“ veikla, gaminama produkcija.

5–6 klasės susipažino su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato veikla, lankėsi įvairiose patalpose, pabuvojo laikino sulaikymo kamerose, turėjo galimybę išbandyti antrankius. Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje apžiūrėjo gaisrų gesinimo įrangą, galėjo pasimatuoti specialią aprangą, pasėdėti automobilyje.

Septintokai lankėsi Gabrielės Petkevičaitės–Bitės bibliotekoje, apžiūrėjo knygų fondus, naujai įrengtą ekspoziciją. Medicinos klinikoje UAB „Affidea Lietuva“ apžiūrėjo patalpas, įrangą, susipažino su veikla.

8–10 klasės UAB „Kriautė“ susipažino su skydinių namų projektavimu, gamyba ir statyba. Panevėžio profesinio rengimo centre apžiūrėjo mokymosi sąlygas, sužinojo, kokias profesijas galima įsigyti, būsimų profesijų pliusus ir minusus bei galėjo įvertinti savo gebėjimus. Tai dabar labai aktualu dešimtokams, nes jie šiuo metu renkasi tolimesnį gyvenimo kelią.

Mokiniai, susipažinę su įvairiomis profesijomis suprato, kad ją renkantis svarbu atsižvelgti ne tik į savo norus, bet ir galimybes. Panevėžio regioninio karjeros centro koordinatorės Vilandos Gustaitės dėka ši diena buvo labai įdomi ir turininga.

Atsakinga už ugdymą karjerai Rimantė Bukauskienė

Joomla templates by a4joomla