Mažieji pievos gyventojai

Vis labiau šylant orams ir gausiau žydint gėlėms pievose, pastebime daugiau įvairiausių mažųjų jų gyventojų – vabzdžių. Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai su nekantrumu laukė, kada labiau sušils orai ir pievose galės stebėti vabzdžių gyvenimą, kada galės skaičiuoti boružėlių taškelius, šokinėti kartu su žiogais darželio kieme.

Visą gegužės mėnesį vaikai vykdė projekto ,,Mažiejį pievų gyventojai“ veiklas, kurių metu piešė, aplikavo pačius mažiausius ir spalvingiausius vabzdžius. Savo darbelius nešė į Tiltagalių biblioteką, kur klausė bibliotekininkės skaitomos pasakos ir knygose ieškojo vabzdžių. Tiltagalių skyriaus ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai virtualaus susitikimo su Paliūniško pagrindinės mokyklos jungtinės grupės vaikais metu vieni kitiems pristatė vabzdžius, su kurių gyvenimu susipažino iš arti. „Kiškučių“ grupės vaikai pristatė stebėtas skruzdėles, „Drugelių“ grupės vaikai papasakojo, kaip jiems sekėsi auginti drugelius, o jungtinės ikimokyklinukų grupės vaikai pristatė grupėje auginamas gyvalazdes. Vaikai namuose kartu su tėveliais iš antrinių žaliavų konstravo vabalus, kuriuos apgyvendinome darželio kieme. Vieną lietingą gegužės popietę mažieji ugdytiniai konstravo vabzdžių viešbutį, kurį vėliau pastatė darželio kieme gyvenantiems vabalams.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lora Stasiūnienė