Šeima – meilės mokykla

Yra žmonių, kurie savo buvimu visur skleidžia malonų jausmą. Yra žmonių, kurie savo auka kelia žmonijos dorą, mokslą, kultūrą. Yra žmonių, kurie baigę gyvenimą, pelnė didvyrių ar šventųjų vardus. Už jų visų, dažnai paslėpta paprastume ir nežinioje, yra šeima, o tie žmonės – tik vienas jos galybės spindulėlių.

Gegužės 20 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko šeimų diena ,,Mes kartu“. Į gausiai susirinkusius tėvelius, senelius, mokytojus, mokinius kreipėsi Mažasis princas. Jis sakė: ,,Tai labai liūdna, kai žmonės pamiršta draugus. Ne visi juk turėjo draugų. Visi suaugusieji iš pradžių irgi buvo vaikai, bet retas tai tepamena. Tad savo prisiminimais sugrįžkite į vaikystę ir pabūkite laimingais vaikais.“

Tėveliai džiaugėsi savo vaikų pasirodymais. Mažiausieji jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai deklamavo eilėraštuką apie mamos svajonę. Žaidimą „Roputė“ žaidė pirmokai, antros klasės mokiniai suvaidino kompoziciją „Mes kiemelyje“. Trečiokai grojo dūdelėmis. ketvirtos klasės mokiniai pašoko jautrų ir gražų šokų „Mamos suknelė“. 5–6 klasių mergaičių vokalinis ansamblis padainavo dainą „Močiutės pyragas“. Penktos klasės mergaitės atliko įspūdingą perkusinį pasirodymą „Ritmas kitaip“. Šeštos klasės mokinys Richardas šoko savo paties sukurtą šokį. Jautrus buvo ir septintos klasės pasirodymas apie mamos meilę, duonos svarbą. Neliko užmiršti ir tėveliai. Jie turėjo mintimis sugrįžti į vaikystę ir atlikti linksmas užduotis.

Renginį užbaigė ir vėl į sceną sugrįžęs Mažasis princas. Jis teigė, kad kiekvieno širdyje gyvena Antuano de Sent Egziuperi Mažasis princas, bet daugelis apie tai pamiršta ir nebegirdi jo plono, vaikiško balselio. Jis linkėjo klausytis, kad girdėtume, žiūrėt, kad matytume ir klausyt, kad suprastume.

Mokyklos direktorė padėkojo Mažajam princui už prasmingus žodžius ir palinkėjo, kad vienas kitą matytume ir jaustume širdimi, nes tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.

Bendros šeimos šventės skatina atnaujinti dvasinį gyvenimą, išryškina šeimos meilę ir pagarbą vieni kitiems.

Daugau nuotraukų Facebook

Renginio organizatoriai: