Popietė „Dovana knygelei“

Įdomiai pradėjo naują savaitę Paliūniškio pagrindinės mokyklos pirmokai. Rytą lankėsi mokyklos bibliotekoje, kur apžiūrėjo parodą, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, klausėsi bibliotekininkės Gintarės Tomkevičienės įdomaus pasakojimo apie lietuviško rašto draudimą, vartė senas knygas.

Po pietų laukė dar vienas įdomus susitikimas. Vaikai apsilankė kaimo bibliotekoje, kurioje yra visada labai laukiami bibliotekininkės Dalios Runavičienės. Čia jų laukė siurprizas. Bibliotekininkė vaikams iš anksto parinko knygelių, kurioms yra tiek metų, kiek ir jų tėveliams. Pirmokai susidomėję vartė knygeles, skaitė, skaičiavo, kiek joms metų, gėrėjosi puikiomis iliustracijomis. O kad senesnėms knygelėms nebūtų liūdna, kad nebūtų pamirštos, nupiešė joms dovanų po saulutę, gėlytę ar linksmą veiduką. Dabar knygelės neliūdės ir lauks skaitytojų.

Ačiū bibliotekininkės už nuoširdžią draugystę ir skiepijamą meilę bei pagarbą knygai, gimtajai kalbai.

Mokytoja Dalė Nakrošytė