,,Kas skaito rašo – duonos neprašo“

Gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji mums primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis.

Mokyklos bibliotekoje mokiniai lankė parodą, kur galėjo pavartyti net 1864 m. spausdintą giesmių knygą, pamatyti slapta platinamo laikraščio ,,Varpas“ puslapius. Smalsu buvo pavartyti matematikos bei gimtosios kalbos vadovėlius, iš kurių mokėsi seneliai.

Mokiniai aktyviai dalyvauja akcijoje ,,Aš skaitau“. Kartu su maironiečių būreliu organizavome knygų skaitymo popietę, kur nuotraukose fiksavome akimirkas su knyga.

Mylėkime ir puoselėkime gimtąjį žodį!

Bibliotekininkė

Gintarė Tomkevičienė