Baigėsi projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“ II-asis etapas

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias šalyje ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtas sporto projektas, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo pedagogų asociacija. Projektu siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą, nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, ugdyti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

Septintasis Lietuvos mažųjų žaidynių sezonas, kuriame mūsų įstaiga dalyvavo pirmą kartą, šiemet kitoks, tačiau kaip niekada gausus. Projektas prasidėjo nuotoline konferencija vasario mėnesį ir kas dvi savaites įstaigų koordinariai jungdavosi į nuotolinius metodinius susitikimus. Pirmajame žaidynių etape vaikai stebėjo nuotolines fizinio ugdymo pamokėles „Smagiosios varlės”, „Mankšta ant kėdutės”, „Pratimai su lazdomis”, „Sveikos pėdutės”, „Linksmieji balionai”, „Spalvingieji ritinėliai”, „Mankšta su didžiaisiais kamuoliais”, atliko fizinio aktyvumo užduotis, judėjimo ir socialinius įgūdžius lavinančius pratimus.

Antrasis žaidynių etapas baigėsi įstaigose rengiamais sporto renginiais. Gegužės 20 d. Tiltagalių skyriuje, o gegužės 21 d. Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko linksmos sporto šventės, kurių metu vaikai energingai mankštinosi, draugiškai varžėsi estafetėse, žaidė smagius žaidimus ir galiausiai buvo apdovanoti.

Įprastomis sąlygomis birželio mėnesį projektas finišuotų festivaliais didžiausiose šalies arenose, bet dėl karantino apribojimų šiemet jų tikriausiai bus atsisakyta. Tikimės, kad kitais metais vėl turėsime galimybę dalyvauti šiame nuostabiame projekte ir pasidžiaugti III-iojo etapo masinėmis sporto šventėmis.

Nuoroda į video: LMŽ Paliūniškis 2021

Projekto koordinatorės Asta Savickienė ir Lina Jarackienė