Bendruomenės diena

Vasario 12 dieną vyko nuotolinis susitikimas su mokyklos bendruomene.

Mokykla išgyvena nuolatinius pokyčius, kuriems įtakos turi ne tik išoriniai, bet ir vidiniai veiksniai, todėl pereinant nuo dalyko mokymo prie visapusiškos asmenybės ugdymo(si), nebepakanka vieno mokytojo pastangų. Stengiamės įtraukti kiekvieną mokyklos bendruomenės narį į kokybiškai naujais santykiais grįstos, kompetencijų ugdymą(si) užtikrinančios mokyklos kaip besimokančios bendruomenės kūrimą. Mokyklos bendruomenė kuria naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo formas, sutelkia pastangas plėtoti bendravimo, bendradarbiavimo, mokymosi kartu kultūrą. Veiklos pamatu tampa bendradarbiavimu grįsti santykiai, nuoširdus dialogas ir partnerystė.

Mokyklos vidaus kultūra paremta pagarbiais tarpusavio santykiais, pasitikėjimu bei empatija. Vyraujant šiems principams, tikimės nuoširdaus bendradarbiavimo bei tapatumo su bendruomene jausmo atsiradimo. Mokyklos bendruomeniškumas labai svarbus kuriant ir įgyvendinant mokyklos viziją bei tikslus. Mokykla saugo ir perduoda kultūrinį savitumą, tradicijų tęstinumą, kaitą, yra glaudžiai susieta su savo bendruomene. 2020 metų įgyvendinti tikslai ir uždaviniai puikiai atsispindi bendruomenei pateiktame mokyklos veiklos ataskaitos pristatyme.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu kiekvieną iš mūsų daugiau ar mažiau paliečia stresas – vidinė reakcija į įvykius ir aplinkybes, kurios yra susijusios su pakitimais mūsų gyvenime. Tai perdėtas jaudinimasis, negatyvus mąstymas ar per  aukšti reikalavimai sau ir kitam. Žmonės dažnai imasi neveiksmingo ir, dažniausiai, destruktyvaus elgesio bandydami susidoroti su stresu. Laimei, yra daug sveikesnių metodų, padedančių įveikti nerimą ir suvaldyti stresą. Apie juos kalbėjo psichologas Vitalijus Gafurovas.

Internetas – vieta, kur galima susirasti draugų, pramogauti, mokytis, tobulėti, tačiau internetas vaikams atneša ne tik galimybes, bet ir pavojų nukentėti. Pavojus susipažinti su blogų ketinimų turinčiais asmenimis, rizika būti apgautam, patirti fizinį smurtą, seksualinį priekabiavimą, šantažą. Pavojus tapti elektroninių patyčių objektu, būti įbaugintam ir užgauliojamam, šmeižiamam savo bendraamžių ar pažįstamų. Privatumo ir asmeninių duomenų atskleidimo pavojai, tapatybės vagystės, turto ir asmeninių duomenų bei informacijos vagystės. Pavojus pakenkti kompiuteriams ir juose saugomai informacijai. Kuo turėtų pasirūpinti tėvai, kad jų vaikas taptų atsakingu vartotoju ir nepapultų į grėsmę keliančias situacijas internete, kalbėjo bendruomenės pareigūnas Darius Petraitis.

Mokykla svarbi kiekvienam. Tai kelio pradžia, mokslo, žinių aruodas, draugystės, bendradarbiavimo (mokinys – mokytojas – tėvai), savęs pažinimo pradžiamokslis.
Visi kartu auginkime dorą, sąžiningą žmogų.

Paliūniškio pagrindinės mokyklos direktorė Daiva Morkūnienė