Projektas „Gyvenu draugiškai – augu linksmai -3“

Jau trečius metus Tiltagalių skyriaus pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis dalyvauja Tiltagalių kaimo bendruomenės Smurto ir patyčių prevencijos programos projekte „ Gyvenu draugiškai – augu linksmai -3“. Programos tikslas - apsaugoti vaikus nuo smurto ir patyčių mokykloje ir jos teritorijoje; kurti draugišką ir saugią ugdymosi aplinką.

Programos dalyviai spalio mėnesį dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Aplankė Lietuvos zoologijos sodą, vaikų edukacinį pramogų centrą„CurioCity“. Pradinukai turėjo puikią galimybę ne tik kartu draugiškai praleisti laiką neįprastoje aplinkoje, bet ir sužinoti bei atrasti daug įdomių dalykų.

Mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių šaškių turnyras. Pirmame žaidimo etape iš kiekvienos klasės buvo išrinkti geriausi atstovai , kurie vėliau varžėsi dėl nugalėtojo vardo. Nugalėtojai buvo apdovanoti laimėtojų diplomais. Visi dalyviai gavo padėkos raštus ir dovanėles už aktyvų dalyvavimą šaškių turnyre. Šio turnyro organizatorė kvietė mokinius būti draugiškais, gerbti vieni kitus, nepamiršti žaisti šaškėmis, mokyti draugus šio žaidimo.

Buvo organizuotos „Linksmosios estafetės“. Jų metu mokiniai varžėsi dėl šokliausios, vikriausios, greičiausios komandos vardo. Dalyviai atliko įvairias , nuotaikingas užduotis. Pralaimėjusių nebuvo. Kiekviena komanda buvo apdovanota prizais bei padėkos raštais. Popietės metu visus lydėjo puiki nuotaika, azartas. Komandinės varžybos vaikams suteikė daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ugdė jų ištvermę, skatino veikti drauge.

Savaitėje be patyčių „Norime draugauti“ kalbėjome apie draugystę, geriausią draugą. Dalyviai sprendė kryžiažodžius, atliko kūrybinius darbus. Vaikai buvo skatinami draugauti, nes draugai labai svarbūs kiekvienam. Gražiausios akimirkos, mokinių mintys buvo patalpintos Tiltagalių skyriaus informaciniame stende.

Mokiniai efektyviai ir turiningai praleido laiką. Tobulino komunikavimo įgūdžius. Gerėjo mokinių emocinis -socialinis klimatas.

Projekto dalyviai dėkoja Panevėžio rajono savivaldybei už skirtas lėšas, kurių dėka buvo vykdomos įvairios projekto veiklos.

Projekto vadovė Nida Stakienė