Pranciškoniškas prakartėlių konkursas

Šv. Kalėdų simbolį – gyvą prakartėlę – 1223 m. sugalvojo šv. Pranciškus Asyžietis. Ruošdamasis švęsti Kalėdas Grečio miestelyje (Italija), jis paprašė, kad šalia užtiktoje oloje būtų atkartota Jėzaus gimimo scena – padėta šieno, pastatytos ėdžios, atvesti jautis ir asilas – ir ten būtų aukojamos šv. Mišios. Ši nauja prakartėlių tradicija greit išplito po Italiją, o per šimtmečius – po visą pasaulį. Ilgainiui prakartėlės persikėlė iš bažnytinės erdvės ir į žmonių namus.

Artėjant šv. Kalėdoms mažesnieji broliai jau penktą kartą skelbia pranciškonišką prakartėlių konkursą. Šeimos, vaikai, mokinių klasės, įvairios bendruomenės ir darbuotojų kolektyvai kviečiami kurti prakartėles. Vaikai iki 14 metų amžiaus kviečiami dalyvauti Prakartėlių konkurso piešinių sekcijoje.

Mūsų mokyklos 1- 4 klasių mokiniai tikybų pamokų metu kūrė ir piešė savo prakartėles. Paliūniškiečiai Virmantas Sarapas (2 kl.) bei Artūras Pabrėža (4 kl.) ir tiltagaliečiai Simas Stasiūnas (1 kl.) bei Elzė Bernadeta Brazdžiūnaitė (1 kl.) nusprendė dalyvauti šalies konkurse.

Nuo gruodžio 22 d. iki iki gruodžio30 d. konkursinės prakartėlės eksponuojamos www.prakartele.lt. Iš kiekvieno regiono trys prakartėlės, sulaukusios daugiausiai balsų, keliaus į tolimesnį etapą. Nuo gruodžio 30 dienos (per Šventosios Šeimos šventę) bus atidaryta gražiausiųjų konkursinių prakartėlių paroda, kuri veiks iki sausio 10 dienos. Specialiai sudaryta Pranciškoniškojo konkurso komisija sausio 10 dieną paskelbs konkurso nugalėtoją bei kitas nominacijas laimėjusias prakartėles.

Kviečiame atiduoti savo balsus už mūsų dalyvių prakartėles iki gruodžio 30 d. 12 val. skiltyje balsavimas. http://prakartele.lt/balsavimas/

Tikybos mokytoja Vaida Sarapienė