STEAM kūrybinės dirbtuvės „JUODA-BALTA“

Paliūniškio pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai visą savaitę skyrė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekto – STEAM kūrybinių dirbtuvių „JUODA-BALTA“ veikloms.

Šiandien vis dažniau ugdymo procese taikomos STEAM (science, technology, engineering, arts, math) idėjos. Vaikai veiklų metu praktiškai susipažįsta su gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija, menais bei matematika, ugdosi kritinį mąstymą, problemų sprendimo įgūdžius, kūrybiškumo, iniciatyvumo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Vaikai aiškinosi, kas skleidžia šviesą, kaip atsiranda šešėliai, kaip maišosi balta ir juoda spalvos. Jaunesnieji grupės vaikai gamino gyvūnų siluetus, maišė juodą ir baltą spalvas maišelyje. Vyresnieji piešė savo statinių šešėlius, tyrinėjo, kokie skirtingi pilki atspalviai gaunasi sumaišius juodą ir baltą.

STEAM integravimas į ugdymą suteikia galimybę vaikams aktyviai tyrinėti pasaulį, daugiau sužinoti bei atrasti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Savickienė