Edukacinių bitučių ralis

Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“ pakvietė šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus sudalyvauti akcijoje „Edukacinių bitučių-robotų „Bee-bot“ ralis“. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų kompiuterinį mąstymą, plėtoti technologijų ir programavimo gebėjimus bei įgūdžius vaikams patraukliais būdais ir formomis.

Kadangi praėjusią savaitę Paliūniškio pagrindinės mokyklos jungtinės ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai mokėsi būti saugūs ir atsargūs gatvėje, tai akcijos veiklai pasiruošėme kilimėlį, kuriame pavaizduotos gatvės ir įvairūs artimoje aplinkoje sutinkami objektai – parduotuvė, mokykla, žaidimų aikštelė, stadionas ir kt. Vyresnieji vaikai, ištraukę kortelę, programavo bitutę, kad ši pasiektų kelionės tikslą vienu etapu, o jaunesnieji mėgino įveikti atstumą keliais etapais. Sunkiausiai vaikams sekėsi suvokti, kad pasisukimas vyksta vietoje, painiojo kairę ir dešinę puses. Labiausiai juos džiugino garsiniai bitutės signalai ir, žinoma, pasiektas kelionės tikslas. Įveikę visą maršrutą vaikai nupiešė bitutės-roboto portretus.

Dalyvaudami akcijoje vaikai ugdėsi pažintinius gebėjimus, iniciatyvumą bei atkaklumą, mokėsi iššifruoti bei spręsti problemas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Savickienė