Gedulo ir vilties diena

Birželio 12 d. 5–10 klasių mokiniai rinkosi į neįprastą vaizdo pamoką, kuri buvo skirtaGedulo ir Vilties dienai paminėti. Renginiui ruošėmės iš anksto. Per dailės pamokas mokiniai piešė aitvarus ir taip prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoto pilietinės iniciatyvos ,,Vilties aitvaras". Aitvaras simbolizuoja žmonių svajones, viltis ir laisvę.Tremtiniai neteko Tėvynės, artimųjų, tačiau niekada neprarado vilties grįžti namo. Vaizdo pamokoje stebėjome vaizdo įrašą su mokinių pieštais aitvarais ir nuotraukomis apie tremtį. Prisiminėme didžiausias pokario tremties deportacijas.

Mokiniai, kurių seneliai ir proseneliai buvo išvežti į Sibirą, pasidalino informacija apie artimuosius. Visiems įsiminė nuoširdus lietuvių kalbos mokytojos pasakojimas apie jos tėvelio tremtį. Šioje pamokoje mokiniai taip pat pristatė projekto ,,Lietuva prieš 30 metų ir dabar'' darbus. Džiaugiamės, kad netradicinis nuotolinis renginys leido ne tik prisiliesti prie šalies istorijos, bet ir patirti bendrystės jausmą.

Istorijos mokytoja Dalia Šedurskienė

Dailės mokytoja Rūta Martinkėnienė