Jaukios ir saugios ugdymo(si) aplinkos kūrimas

kaktusai3

Nuotr. Mokinių sodinti kaktusai jų pačių kurtuose vazonėliuose

Rugsėjo mėnesį trijų dalykų – dailės, biologijos bei informacinių technologijų - mokytojai sujungė savo mokomųjų dalykų veiklas kilniam ir kūrybiškam tikslui – įtraukti mokinius į saugios kabineto aplinkos kūrimą. Per mokytojos Rūtos dailės pamoką 6 klasės mokiniai spalvino gautus vazonėlius, kuriuose kartu biologijos mokytoja Zita pasodino po kaktusą, kalbėjo apie tai, kaip augalus galima padauginti vegetatyviniu būdu. Per informacinių technologijų pamoką su mokytoja Rita mokiniai, pasiskirstę grupelėmis, atliko įvairias užduotis. Viena grupelė fotografavo vazonėlius su augalu, po to kėlė nuotraukas į kompiuterį, jas redagavo. Antra grupelė ieškojo internete informacijos, kokie augalai tinkami auginti kabinetuose, kokią funkciją atlieka augalai. Trečia grupelė spalvino kaktusų paveikslėlius. Kai grupės atliko užduotis, mokiniai kartu su mokytoja diskutavo, kokia turi būti jauki ir saugi aplinka, kaip saugoti savo sveikatą sėdint ir dirbant prie kompiuterio.

„Projektas „Saugios ir jaukios aplinkos kūrimas informacinių technologijų kabinete“ pavyko, nes klasė kūrybiškai ir su entuziazmu ėmėsi veiklos, noriai diskusijų metu reiškė mintis ir nuoširdžiai atliko jiems pavestas užduotis. Juk jaukiame ir saugiame kabinete mokytis yra žymiai maloniau, kai ant darbo stalo stovi tavo rankomis sodintas kaktusas.

Informacinių technologijų vyr.mokytoja Rita Mažeikienė