Erazmus + projektai

Erazmus projektai3Nuotr. Erazmus + projektų dalyviai

Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projekto ,,Kompetencijų, kūrybiškumo ir   inovatyvių mokymo(si) metodų taikymas ugdymo procese“ Nr. 2017-1-LT01-KA101-034937 įgyvendinimui Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą, todėl 2017 m. rugpjūčio 17-24d. Paliūniškio pagrindinės mokyklos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Daiva Rusakevičienė su aštuoniais Panevėžio rajono mokyklų anglų kalbos mokytojais bei penkiais mokyklų administracijos atstovais dalyvavo Kipre vykusiame Erasmus+ projekte ,,Kompetencijų, kūrybiškumo ir inovatyvių mokymo(si) metodų taikymas ugdymo procese“.

Mokytojai išklausė 40 valandų paskaitų ciklą apie anglų kalbos fonetinę sistemą, kalbinį raštingumą, informacinių technologijų panaudojimą mokant užsienio kalbos. Taip pat diskutavo apie Lietuvos bei Kipro švietimo sistemų panašumus bei skirtumus, mokėsi kūrybinio rašymo metodų bei jų pritaikymo galimybių pamokose.

Neišdildomą įspūdį visiems paliko projekto kultūrinė programa. Jos metu aplankėme Kuriono teatrą, kuris talpindavo 3500 žmonių. Vėliau teatras buvo sunaikintas žemės drebėjimo, o rasti griuvėsiai atstatyti 1961 metais. Dar ir dabar vasaros laikotarpiu čia vaidinamos graikų tragedijos. Kato Paphos archeologijos parke turėjome išskirtinę galimybę pasivaikščioti po senovinį miestą ir savo akimis pamatyti, kaip viskas atrodė. Parko teritorijoje yra katakombos, kapavietės, namai, akį traukia įspūdingos mozaikos. Taip pat lankėmės Kolosio bei Limasolio viduramžių pilyse, prie deivės Afroditės uolos, kuri, pasak vietinių gyventojų, turi stebuklingų galių, nes ją apiplaukus tampama sveikesniu, jaunesniu.

Vizito metu mokyklų administracijos atstovai susitiko su Limasolio meru, lankėsi Kipro universitete.

Erasmus + projektai suteikia ne tik galimybę tobulėti profesinėje srityje, bet ir puikią progą pažinti kitų šalių kultūrą. Mokytojų tarybos posėdžio metu buvo  pasidalinta  įgyta  patirtimi  su kolegomis bei nuspręsta, kad naujovės bus pritaikytos ugdymo procese.

Erazmus projektai1

Erazmus projektai2