Adventas – susikaupimo ir laukimo metas

Nuo lapkričio 27-osios prasidėjo ypatingas laukimo metas, kupinas rimties ir susikaupimo – Adventas. Apie tai, ką reiškia šis laikotarpis kiekvienam iš mūsų, kaip dera laukti šv. Kalėdų, sužinojome dalyvaudami edukacinėje programoje „Belaukiant Kalėdų. Adventas šeimoje“.

Gruodžio 1 d. 1–4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis vyko į Panevėžio moksleivių namus. Maloniai sutiko edukatorės, kurios užsiėmimų metu paaiškino, ką reiškia žodis Adventas, supažindino su šio laikotarpio papročiais, tradicijomis. Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes. Trečiokai puošė advento vainiką, o pirmokai, antrokai ir ketvirtokai gamino molinius žaisliukus Kalėdų eglutei. Kūrybinio darbo metu mokiniai pajutė Kalėdų laukimo džiaugsmą, patyrė smagių įspūdžių.

Adventas – gražiausias ir prasmingiausias prieškalėdinis laikotarpis. Tai geras laikas būti geresniu, mažiau pyktis, gražiai bendrauti.

Pradinių klasių mokytoja Nida Stakienė