Maironiečių išvyka į Vilnių

Lapkričio 17 d. Paliūniškio pagrindinės mokyklos maironiečiai lankėsi Vilniuje. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Vėrinys iš praeities“, kurios metu susipažino su muziejuje eksponuojamais viduramžių papuošalais bei patys susivėrė spalvoto stiklo karolių bei kaurų kriauklių vėrinius.

Daug įspūdingų emocijų mokiniams paliko virtualios realybės filmas „Angelų takais“, kuriame tobulai perteikta M.K. Čiurlionio kūryba.

Pirmą kartą vaikai lankėsi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, juos sužavėjo jo dydis ir grožis. Gidė aprodė teatro užkulisius, dekoracijų dirbtuves,  supažindino su teatro istorija bei tarnybų darbu, papasakojo apie sudėtingą scenos įrangą. Ekskursijos pabaigoje maironiečiai mėgavosi legendiniu teatre gaminamu karštu šokoladu.

Ši išvyka – graži ir įdomi pažintis su meno pasauliu veriant papuošalus, virtualiai skraidant M. K. Čiurlionio paveiksluose, klaidžiojant po operos ir baleto teatro užkulisius. Juk menas padeda ugdyti įvairiapusią asmenybę.

Maironiečių vadovė Dalia Šedurskienė