Skaitymai ,,Auštant“

Šiaurės šalių literatūros savaitę Paliūniškio pagrindinės mokyklos 1–2 klasių mokiniai pradėjo išvyka į Panevėžio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia jie sužinojo, kokios yra Šiaurės šalys, susipažino su rašytojais ir jų vaikams parašytomis knygomis.

Pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti. Pirmadienis, lapkričio 14 d., yra didžioji skaitymų diena. Šių metų tema – „Gamta Šiaurėje“.

Skaitymams jaunesnio amžiaus vaikams šiemet siūloma Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knyga „Jei sutiktum lokį“. Visi vaikai kartu skaitė ir aptarė šią knygą, karpė paveikslėlius, juos klijavo ir užrašė savo mintis, sukurdami kiekvienas savo knygelę. Prisiminimui jos buvo pažymėtos bibliotekos antspaudu.

Šis susitikimas paskatino vaikus ateiti į mokyklos biblioteką, surasti Šiaurės šalių rašytojų knygų vaikams ir jas parsinešus į namus skaityti.

Kviečiu prisijungti prie šio renginio ir kitų klasių mokinius.

Bibliotekininkė Gintarė Tomkevičienė